Man United ia gol în ultimul minut al prelungirilor și ratează locul 3!

Man United a condus-o cu 2-1 pe Southampton timp de 73 de minute după ce a revenit de la 1-0. Michael Obafemi a egalat în minutul 96 și îi ține pe „Diavolii roșii” pe locul 5 în Premier League.

man united
Captura: manutd.com

Southampton a început curajos meciul de pe Old Trafford și a marcat primul gol al partidei în minutul 12, prin Stuart Armstrong.

Reacția băieților antrenați de Solskjaer nu s-a lăsat așteptată și, la 8 minute după golul „sfinților”, ei au reușit să preia conducerea pe tabelă în doar 3 minute, prin golurile reușite de Rashford (20) și Martial (23).

În repriza a doua, Southampton a părut mai dinamică și a apăsat pedala de accelerație, prestând un joc foarte creativ. United a rezistat bine și părea că își va asigura a cincea victorie consecutivă în Premier League, care să o împingă pe locul 3,  deasupra lui Leicester și Chelsea.

Obafemi, călăul lui Man United, intrase pe teren în minutul 87!

Southampton a presat și în prelungirile dictate de arbitru și a marcat în minutul 96, după un corner, prin Michael Obafemi, care fusese introdus pe teren în minutul 87!

Man United rămâne pe locul 5, la egalitate de puncte cu Leicester, care se afla pe ultima poziție ce oferă biletele pentru Liga Campionilor. Cele două echipe se întâlnesc pe King Power Stadium în ultima etapa a sezonului într-o adevărată finală pentru un loc la masa bogaților.