Keşeru, dublă pentru Ludogoreţ: 2-1 cu Botev Plovdiv! VIDEO

Claudiu Keşeru, fostul atacant al Stelei, a reuşit să marcheze o dublă în partida pe care Ludogoreţ a disputat-o pe teren propriu contra lui Botev Plovdiv şi a câştigat-o cu 2-1.

keseru

Golgeterul bulgarilor a marcat prima oară în minutul 15 şi Ludogoreţ intra la pauză în avantaj.

În repriza a doua, Baltanov a egalat pentru Botev în minutul 56. Cu 6 minute înainte de final, Claudiu Keşeru a reuşit golul de 3 puncte pentru campioana Bulgariei şi a adus-o pe primul loc, la egalitate cu formaţia lui Laurenţiu Reghecampf, Litex Loveci.

Ambele echipe au câte 18 puncte, după 9 etape.

Cu aceste două goluri, atacantul român se clasează pe primul loc în clasamentul golgeterilor, alături de Dimitrov (Slavia Sofia) şi Danilo Moreno (Litex), fiecare cu câte 4 reuşite.

Pentru Ludogoreţ au fost titulari şi integralisti toţi cei trei români, Claudiu Keşeru, Cosmin Moţi şi Andrei Prepeliţă.