Rapid s-a calificat în 16-imile Cupei Challenge

Rapid a trecut de Tent Obrenovac (Serbia) și s-a calificat în 16-imile de finală ale Cupei Challenge la volei feminin. A fost 3-0 (25-18, 25-19, 25-20), în manşa secundă a turului preliminar al competiţiei.

rapid

CS Rapid București s-a impus după o oră şi 13 minute, la capătul unui joc consistent, în care cele mai bune jucătoare au fost Ioana Baciu (16 puncte) şi Ailama Cese Montalvo (14).

După ce în tur s-a impus în deplasare tot cu 3-0, pe seturi 25-18, 25-19, 25-20, echipa antrenată de italianul Carlo Parisi s-a calificat în faza următoare a competiției.

Rapid – Ostrava, în „16”-imile Cupei Challange

În 16-imile de finală din Cupa Challenge, giuleștencele vor întâlni echipa cehă TJ Ostrava, primul meci fiind programat în deplasare, pe 21 decembrie.

În aceeaşi fază a Challenge Cup mai este calificată direct încă o echipă din România, CSM Lugoj.