Probleme pentru Daum: nouă tricolori nu au jucat în weekend!

Probleme mari pentru Christoph Daum înaintea meciului cu Danemarca: nouă tricolori dintre cei 24 de fotbalişti convocaţi nu au evoluat în weekend. Veştile bune vin din ofensivă, Popa, Keşeru şi Alibec reuşind să înscrie.

Christoph Daum alaturi de fotbalistii reprezentativei Romaniei ce se antreneaza in vederea meciului cu Danemarca din cadrul preliminariilor Campionatului Mondial 2018, luni 20 martie 2017 pe terenul Centrului National de Fotbal de la Mogosoaia.Razvan Pasarica/ SPORT PICTURES
Credit foto: Răzvan Păsărică / SPORT PICTURES

După ce ieri v-am prezentat informații despre toți jucătorii din lotul Danemarcei, astăzi a venit rândul tricolorilor:

PORTARI

Ciprian Tătărușanu – a fost integralist în poarta Fiorentinei în victoria, 1-0, cu Crotone;

Costel Pantilimon – nu a jucat nici un minut pentru Watford în înfrângerea, 0-1, cu Crystal Palace;

Florin Niţă – a fost integralist în poarta Stelei în înfrângerea, 1-3, de la Viitorul Constanţa.

FUNDAŞI

Vlad Chiricheș – a fost integralist pentru Napoli în victoria. 3-2, de la Empoli;

Dragoș Grigore – Al-Sailiya, echipa la care este legitimat fundaşul central român, nu a jucat în acest weekend;

Cristian Săpunaru – a fost integralist pentru Astra Giurgiu în înfrângerea, 2-3, de la CFR Cluj. În minutul 90, a marcat cel de-al doilea gol al formaţiei giurgiuvene;

Iasmin Latovlevici – nu a fost inclus în lotul lui Karabukspor pentru meciul cu Basaksehir;

Cosmin Moți – a fost rezervă neutilizată pentru Ludogorets;

Romario Benzar (foto) – a fost integralist pentru Viitorul Constanţa în victoria, 3-1, cu Steaua;

Romario Benzar se bucura la golul lui Vlad Morar in meciul de fotbal dintre FC Viitorul Constanta si Steaua Bucuresti disputat sambata 18 martie 2017 pe stadionul central al Academiei Gheorghe Hagi din Ovidiu, in cadrul play off-ului Ligii 1 Orange. Razvan Pasarica/ SPORT PICTURES
Credit foto:. Răzvan Păsărică / SPORT PICTURES

Alin Toșca – a fost integralist pentru Betis Sevilla în victoria 2-0, cu Osasuna

MIJLOCAŞI

Mihai Pintilii – a fost integralist pentru Steaua în înfrângerea, 1-3, de pe terenul  Viitorului;

Andrei Prepeliță – a jucat 90 de minute pentru FK Rostov, fiind schimbat în prelungiri, în egalul, 0-0, cu Samara;

Nicolae Stanciu – în campionatul Belgiei nu s-au disputat meciuri în acest week-end;

Constantin Budescu – a fost integralist pentru Astra Giurgiu în înfrângerea, 2-3, cu CFR Cluj;

Răzvan Marin – în campionatul Belgiei nu s-au disputat meciuri în acest week-end;

Eric Bicfalvi – a fost integralist pentru Ural Ekaterinburg în victoria, 1-0, cu Rubin Kazan;

Dorin Rotariu – în campionatul Belgiei nu s-au disputat meciuri în acest week-end;

Sergiu Hanca – a jucat 80 de minute pentru Dinamo în egalul, 0-0, cu CSU Craiova;

ATACANŢI

Alexandru Chipciu – în campionatul Belgiei nu s-au disputat meciuri în acest week-end;

Adrian Popa – a fost integralist pentru Reading în victoria, 2-0, cu Sheffield Wednesday. A marcat al doilea gol al echipei sale, în minutul 90+4;

Claudiu Keșerü – a fost integralist pentru Ludogorets în egalul, 2-2, cu Dunav Ruse. A marcat al doilea gol al echipei sale, în minutul 70;

Denis Alibec (foto) – a fost integralist pentru Steaua Bucureşti în înfrângerea, 1-3, cu Viitorul Constanţa. A marcat singurul gol al echipei sale, în minutul 80;

Denis Alibec pozeaza dupa antrenamentul Romaniei in vederea meciului cu Danemarca din cadrul preliminariilor Campionatului Mondial 2018, luni 20 martie 2017 pe terenul Centrului National de Fotbal de la Mogosoaia.Razvan Pasarica/ SPORT PICTURES

Gheorghe Grozav – a fost rezervă neutilizată pentru Terek Groznîi;

Andrei Ivan – a fost integralist pentru CSU Craiova, în egalul, 0-0, de la Dinamo.