Borussia Dortmund şi-a consolidat ultimul loc în Bundesliga

Freiburg, HSV şi Vfb Stuttgart nu au nicio şansă în lupta cu Borussia Dortmund pentru ultimul loc din Bundesliga. Echipa din Dortmund şi-a menţinut poziţia de lanternă roşie cu o înfrângere confortabilă (0-2), obţinută pe terenul lui Eintracht Frankfurt.

Borussia Dortmund bundesliga
Borussia a primit gol până în minutul 5 al meciului pentru a opta oară în acest sezon.

De teamă că ar putea egala din greşeală pe final, elevii lui Klopp şi-au mărit dezavantajul în minutul 78 şi aşteaptă cu încredere înfruntarea de acasă cu Hoffenheim, adversar de la care a luat gol/goluri în mod constant în ultimele sezoane.

credit foto: bundesligalounge.com