Pancu a debutat pentru Voluntari în Ștefan cel Mare

Pancu și-a făcut debutul pentru noua echipă, FC Voluntari,  în minutul 60 al meciului disputat pe teren propriu, contra celor de la FC Botoșani. Echipa sa a scos doar un egal, 1-1- gol marcat din lovitură liberă de Andrei Bălan

Pancu debutează în Ștefan cel Mare..

Atacantul l-a înlocuit pe Călințaru în minutul 60, atunci când scorul era 0-1 pentru Botoșani. Debutul ex-rapidistului a avut loc tocmai în Ștefan cel Mare, acolo unde gazdă este una dintre rivalele giuleștenilor.

Paradoxal locului în care se află, suporterii i-au ovaționat numele, mai ales când a ieșit de la vestiare.

Acesta a reprezentat primul meci în tricoul celor de la Voluntari.

Săptămâna trecută, Daniel Pancu a părăsit Rapidul, echipa la care a petrecut 10 ani, susținând că a fost forțat de situația precară din Giulești.