Încă un eșec pentru Dinamo! „Câinii” rămân pe ultimul loc!

Încă un eșec pentru Dinamo, 0-1 pe teren propriu cu FC Voluntari, echipa antrenată de Mihalcea rămânând pe ultimul loc în Liga I, cu două meciuri mai puțin disputate.

inca un esec

„Câinii” n-au reușit să se învioreze azi pe o căldură toridă la ora meciului. În prima repriză, jocul a fost destul de echilibrat, cu un plus spre Voluntari, care a dominat mai mult.

La reluare, formația lui Teja a început mai bine. În minutul 50, Filip a primit al doilea cartonaș galben, după un henț hilar în jumătatea adversă. Presiunea exercitată de echipa ilfoveană a fost prea puternică. Dinamoviștii nu au reușit sa evite golul înscris în minutul 75 de Ion Gheorghe, fostul jucător al „câinilor”.

Imediat după primirea golului, gazdele au avut o reacție de orgoliu, dar nu a fost suficient pentru a schimba ceva pe tabela de marcaj.

FC Voluntari este neînvinsă în ultimele 10 meciuri, 8 victorii și 2 egaluri!

Așadar, încă un eșec pentru Dinamo. Echipa antrenată de Mihalcea se afundă și mai tare în coada clasamentului și are un golaveraj de 1-7 de la sosirea noului antrenor, cu 3 înfrângeri din 3 partide!

Etapa viitoare, „câinii” se deplasează pe terenul celor de la Viitorul Constanța, joi, de la ora 20.