Ce au făcut în weekend tricolorii convocaţi pentru meciul cu Danemarca

Se apropie meciul cu Danemarca (26 martie, Cluj), din preliminariile CM, iar noi am urmărit ce au făcut în acest weekend tricolorii convocați de Daum.

Fotbalistii Romaniei pozeaza inaintea partidei
Credit foto: Răzvan Păsărică / sportpictures.eu

Ne mai despart 11 zile până la meciul cu Danemarca, partidă hotărâtoare în vederea  calificării în barajul pentru Campionatul Mondial din Rusia. În urmă cu o săptămână, Christoph Daum a anunţat lotul pe care se va baza pentru meciul din 26 martie. Din cei 25 de fotbalişti români, şase nu au jucat nici un minut în acest weekend, din diferite motive.

PORTARI

Ciprian Tătărușanu – a fost integralist în poarta Fiorentinei în victoria, 1-0, cu Cagliari;

Costel Pantilimon – meciul dintre Watford şi Chelsea, care trebuia să se joace luni seară, a fost amânat din cauza partidei din sferturile de finală ale Cupei Angliei, dintre Chelsea şi Manchester United;

Silviu Lung Jr. – a fost integralist în poarta Astrei Giurgiu în egalul, 0-0, cu CSU Craiova;

FUNDAŞI

Vlad Chiricheș – a fost integralist pentru Napoli în victoria, 3-0, cu Crotone;

Dragoș Grigore – Al-Sailiya, echipa la care este legitimat, nu a jucat în acest weekend;

Cristian Săpunaru – a fost integralist pentru Astra Giurgiu în egalul, 0-0, cu CSU Craiova;

Iasmin Latovlevici – a fost integralist pentru Karabukspor în victoria, 2-0, cu Adanaspor. În minutul 47, a primit un cartonaş galben;

Cosmin Moți – a fost integralist pentru Ludogoreț în victoria, 5-0, de la Lokomotiv Gorna. A centrat decisiv, în minutul 49, la primul gol marcat de Claudiu Keşeru;

Romario Benzar – a fost integralist pentru Viitorul Constanţa în egalul, 0-0, cu Dinamo;

Alin Toșca – a fost integralist pentru Betis Sevilla în înfrângerea, 1-2, cu Real Madrid;

58c5b7ec95f9cf5d03894cf8
Credit foto: m.digisport.ro

MIJLOCAŞI

Mihai Pintilii – a fost rezervă şi a intrat în minutul 57 în victoria Stelei, 2-0, cu CFR Cluj. În minutul 64, a primit un cartonaş galben;

Andrei Prepeliță – a jucat 73 de minute pentru FK Rostov în egalul, 0-0, cu Terek Groznîi;

Nicolae Stanciu – a fost integralist pentru Anderlecht în victoria, 3-0, cu Waasland-Beveren. La finalul partidei, a primit premiul de cel mai bun jucător al meciului;

Constantin Budescu – a fost integralist pentru Astra Giurgiu în egalul, 0-0, cu CSU Craiova;

Răzvan Marin – a jucat timp de 77 de minute pentru Standard Liege în egalul, 2-2, cu Oostende;

Eric Bicfalvi – a fost integralist pentru Ural Ekaterinburg în înfrângerea, 0-2, cu Arsenal Tula;

Dorin Rotariu – a jucat 71 de minute pentru Club Brugge în egalul, 2-2, cu St. Truiden;

Sergiu Hanca – a fost integralist pentru Dinamo în egalul, 0-0, cu Viitorul Constanţa;

ATACANŢI

Bogdan Stancu – nu a fost inclus în lotul echipei Bursaspor la ultimul meci, el antrenându-se separat după o accidentare suferită în urmă cu două etape;

Alexandru Chipciu – nu a jucat nici un minut pentru Anderlecht în victoria, 3-0, cu Waasland-Beveren;

Adrian Popa – nu a jucat nici un minut pentru Reading în înfrângerea, 0-3, cu Preston North End;

Claudiu Keșerü – a fost integralist şi a marcat trei goluri pentru Ludogorets în victoria, 5-0, de la Lokomotiv Gorna;

h_53332854-e1487616932763-1024x577
Credit foto: libertatea.ro

Denis Alibec – a fost integralist pentru Steaua în victoria, 2-0, cu CFR. În minutul 88, a primit un cartonaş galben;

Gheorghe Grozav – nu a fost inclus în lotul lui Terek Groznîi pentru meciul cu FK Rostov;

Andrei Ivan – a fost integralist pentru CSU Craiova în egalul, 0-0, cu Astra Giurgiu