România învinge Franța la debutul EMF Euro 2016 (Video)

Echipa națională de minifotbal a României a învins aseară selecționata Franței. Scor 3-1, în cadrul CE de minifotbal din Ungaria.

emf euro 2016 romania franta

Golurile au fost marcate de Bogdan Chiper și Radu Burciu pentru România și Elie Dohin pentru francezi.

Primii care au deschis scorul au fost francezii, prin Dohin, în minutul 3. România a presat și a egalat în minutul 10.

În repriza a doua, selecționata noastră s-a descătușat și a înscris foarte rapid prin Radu Burciu, în minutul 22, preluând conducerea pe tabelă.

România a continuat să aibă ocazii la poarta „cocoșilor” și a mai punctat o dată prin același Burciu, căpitanul selecționatei noastre, în minutul 30.

S-a terminat 3-1, iar naționala noastră urmează să joace azi, la ora 18:00, împotriva Lituaniei. Meciul va putea fi urmărit live pe Sport.ro.

Să-i urmărim pe băieții nostri:

Ultimul meci din grupă al reprezentantei noastre va fi împotriva Spaniei și va avea loc joi, de la ora 19:00.