Cotele la pariuri, loturile și programul meciurilor de fotbal la Rio 2016

SPORTescu vă prezintă cotele la pariuri, loturile și programul meciurilor de fotbal la Rio 2016, competiția de fotbal începând chiar azi.

rio2016Irak U23 – Danemarca U23 este meciul care deschide azi, de la ora 19:00, competiția fotbalistică a bărbaților din cadrul Jocurilor Olimpice de la Rio.
Așa cum era de așteptat, bookmakerii creditează echipa gazdă, Brazilia, cu prima șansă la cucerirea titlului. Echipa lui Neymar are cota 1.80 să ia titulul olimpic. Germania și Argentina au cota 6.50 să producă „surpriza”.
Iată loturile și programul complet al întâlnirilor din faza grupelor. Jucători marcați cu *) sunt excepțiile de la regula U23.

GRUPA A

IRAK
Portari: Fahad Talib (Al Quwa Al Jawiya), Mohammed Hameed (Al Shorta)

Fundași: Ahmed Ibrahim* (Al Dhafra), Alaa Ali (Al Zawra’a), Ali Adnan (Udinese), Ali Faez (Al Shorta), Dhurgham Ismael (Caykur Rizespor), Hawbir Khasro (Maastricht), Mustafa Nadhim (Naft Al-Wasat), Suad Natiq (Al Quwa Al Jawiya)

Mijlocași: Ali Hisny (Al-Menaa), Amjed Attwan (Al Shorta), Humam Tareq (Al Quwa Al Jawiya), Mahdi Kamil (Al Shorta), Saad Luaibi* (Al Qadisiya)

Atacanți: Hammadi Ahmed* (Al Quwa Al Jawiya), Mohanad Abdulraheem (Al Zawra’a), Sherko Kareem (Grasshoppers)

BRAZILIA

Portari: Fernando Prass* (Palmeiras), Uilson (Atletico Mineiro)

Fundași: Douglas Santos (Atletico Mineiro), Luan Garcia (Vasco Da Gama), Marquinhos (Paris Saint-Germain), Rodrigo Caio (Sao Paulo), William (Internacional), Zeca (Santos)

Mijlocași: Rafinha (Barcelona), Renato Augusto* (Beijing Guoan), Rodrigo Dourado (Internacional), Thiago Maia (Santos), Walace (Gremio)

Atacanți: Felipe Anderson (Lazio), Gabriel Barbosa (Santos), Gabriel Jesus (Palmeiras), Luan (Gremio), Neymar* (Barcelona)

AFRICA DE SUD

Portari: Jody February (Ajax Cape Town), Itumeleng Khune* (Kaizer Chiefs)

Fundași: Rivaldo Coetzee (Ajax Cape Town), Repo Malepe (Moroka Swallows), Mulomowandau Mathoho* (Kaizer Chiefs), Kwandakwensizwa Mngonyama (Maritzburg United), Abbubaker Mobara (Ajax Cape Town), Aubrey Modiba (Mpumalanga Black Aces), Tebogo Moerane (Bidvest Wits)

Mijlocași: Menzi Masuku (Orlando Pirates), Deolin Mekoa (Maritzburg United), Gift Motupa (Orlando Pirates), Phumlani Ntshangase (Bidvest Wits), Tyroane Sandows (Sao Paulo)

Atacanți: Keagan Dolly (Mamelodi Sundowns), Tashreeq Morris (Ajax Cape Town), Lebo Mothiba (Lille), Mothobi Mvala (Highlands Park)

DANEMARCA

Portari: Lukas Fernandes (Sonderjyske), Jeppe Hojbjerg (Esbjerg)

Fundași: Mikkel Desler (Odense), Ediegerson Gomes* (Henan Jianye), Pascal Gregor (Nordsjaelland), Kasper Larsen (Groningen), Blabjerg Mathiasen (Aalborg)

Mijlocași: Vigen Christensen (Fulham), Jens Jonsson (Aarhus), Andreas Maxso (Nordsjaelland), Casper Nielsen (Esbjerg)

Atacanți: Manich Bech (Hannover), Frederik Borsting (Aalborg), Nicolai Brock-Madsen (Birmingham City), Emil Larsen* (Lyngby), Yurary Poulsen (Leipzig), Robert Skov (Silkeborg), Lasse Vibe* (Brentford)

Meciuri:
04.08.2016, ora 19:00 IRAK – DANEMARCA
04.08.2016, ora 22:00 BRAZILIA – AFRICA DE SUD
08.08.2016, ora 01:00 DANEMARCA – AFRICA DE SUD
08.08.2016, ora 04:00 BRAZILIA – IRAK
11.08.2016, ora 04:00 BRAZILIA – DANEMARCA
11.08.2016, ora 04:00 AFRICA DE SUD – IRAK

GRUPA B

SUEDIA

Portari: Tim Erlandsson (Nottingham Forest), Andreas Linde (Molde)

Fundași: Pa Konate (Malmo), Adam Lundqvist (Elfsborg), Alexander Milosevic* (Besiktas), Joakim Nilsson (Elfsborg), Noah Sonko Sundberg (Sundsvall), Sebastian Starke Hedlund (Kalmar), Jacob Une Larsson (Djurgardens)

Mijlocași: Astrit Ajdarevic* (Orebro), Alexander Fransson (Basel), Abdul Khalili* (Mersin Idman Yurdu), Robin Quaison (Palermo), Ken Sema (IFK), Muamer Tankovic (AZ Alkmaar), Simon Tibbling (Groningen)

Atacanți: Mikael Ishak (Randers), Vlamir Berisha

COLUMBIA

Portari: Cristian Bonilla (Atletico Nacional), Luis Hurtado (Deportivo Cali)

Fundași: Felipe Aguilar (Atletico Nacional), Deivy Balanta (Atletico Junior), Cristian Borja (Santa Fe), Deiver Machado (Millonarios), Helibelton Palacios (Deportivo Cali), William Tesillo* (Santa Fe)

Mijlocași: Kevin Balanta (Deportivo Cali), Wilmar Barrios (Deportes Tolima), Jefferson Lerma (Levante), Sebastian Perez (Santa Fe)

Atacanți: Miguel Borja (Deportivo Cortulua), Teofilo Gutierrez* (Sporting), Dorlan Pabon* (Monterrey), Harold Preciado (Deportivo Cali), Andres Renteria (Santos Laguna), Andres Roa (Deportivo Cali)

NIGERIA

Portari: Daniel Akpeyi* (Chippa United), Emmanuel Daniel (Enugu Rangers)

Fundași: Stanley Amuzie (Olhanense), William Ekong (Haugesund), Saturday Erimuya (Kayseri Erciyesspor), Kingsley Madu (Trencin), Abdullahi Shehu (Uniao Da Madeira), Muenfuh Sincere (Rhapsody), Ndifreke Udo (Abia Warriors)

Mijlocași: Okechukwu Azubuike (Yeni Malatyaspor), Oghenekaro Etebo (Feirense), John Obi Mikel* (Chelsea), Usman Muhammed* (Uniao Da Madeira), Popoola Saliu (Seraing United)

Atacanți: Oluwafemi Ajayi (Sfaxien), Imoh Ezekiel (Anderlecht), Aminu Umar (Osmanlispor), Sadiq Umar (Roma)

JAPONIA

Portari: Masatoshi Kushibiki (Kashima Antlers), Kosuke Nakamura (Kashiwa Reysol)

Fundași: Hiroki Fujiharu* (Gamba Osaka), Takuya Iwanami (Vissel Kobe), Masashi Kamekawa (Avispa Fukuoka), Sei Muroya (FC Tokyo), Tsukasa Shiotani* (Sanfrecce Hiroshima), Naomichi Ueda (Kashima Antlers)

Mijlocași: Wataru Endo (Urawa Red Diamonds), Riki Harakawa (Kawasaki Frontale), Yosuke Ideguchi (Gamba Osaka), Takumi Minamino (Salzburg), Shoya Nakajima (FC Tokyo), Ryota Ohshima (Kawasaki Frontale), Shinya Yajima (Fagiano Okayama)

Atacanți: Takuma Asano (Arsenal), Shinzo Koroki* (Urawa Red Diamonds), Yuya Kubo (Young Boys)

Meciuri:
05.08.2016, ora 01:00 SUEDIA – COLUMBIA
05.08.2016, ora 04:00 NIGERIA – JAPONIA
08.08.2016, ora 01:00 SUEDIA – NIGERIA
08.08.2016, ora 04:00 JAPONIA – COLUMBIA
11.08.2016, ora 01:00 COLUMBIA – NIGERIA
11.08.2016, ora 01:00 JAPONIA – SUEDIA

GRUPA C

MEXIC

Portari: Manuel Lajud (Tijuana), Alfredo Talavera* (Toluca)

Fundași: Jose Abella (Santos Laguna), Erick Aguirre (Pachuca), Victor Guzman (Pachuca), Cesar Montes (Monterrey), Rodolfo Pizarro (Pachuca), Carlos Salcedo (Chivas), Jordan Silva (Toluca), Jorge Torres* (Tigres)

Mijlocași: Arturo Gonzalez (Atlas), Erick Gutierrez (Pachuca), Michael Perez (Chivas)

Atacanți: Marco Bueno (Chivas), Carlos Cisneros (Chivas), Hirving Lozano (Pachuca), Oribe Peralta* (America), Erick Torres (Houston Dynamo)

GERMANIA

Portari: Timo Horn (Cologne), Jannik Huth (Mainz)

Fundași: Robert Bauer (Ingolstadt), Matthias Ginter (Borussia Dortmund), Lukas Klostermann (Leipzig), Philipp Max (Augsburg), Niklas Suele (Hoffenheim)

Mijlocași: Sven Bender* (Borussia Dortmund), Lars Bender* (Bayer Leverkusen), Julian Brandt (Bayer Leverkusen), Max Christiansen (Ingolstadt), Serge Gnabry (Arsenal), Leon Goretzka (Schalke), Maximilian Meyer (Schalke), Grischa Proemel (Hoffenheim), Jeremy Toljan (Hoffenheim)

Atacanți: Nils Petersen* (Freiburg), Davie Selke (Werder Bremen)

FIJI

Portari: Shaneel Naidu (Dreketi), Simione Tamanisau* (Rewa)

Fundași: Filipe Baravilala (Suva), Jale Dreloa (Suva), Praneel Naidu (Ba), Alvin Singh* (Ba), Kolinio Sivoki (Lautoka)

Mijlocași: Nickel Chand (Suva), Ratu Nakalevu (Rewa), Tony Tuivuna (Nadi), Joseph Turagabeci (Suva), Ratu Waranaivalu (Rewa)

Atacanți: Setareki Hughes (Rewa), Anish Khem (Nadi), Roy Krishna* (Wellington Phoenix), Samuela Nabenia (Ba), Iosefo Verevou (Rewa), Saula Waqa (Ba)

COREEA DE SUD

Portari: Sung-yun Gu (Consadole Sapporo), Dong-jun Kim (Seongnam)

Fundași: Kyu-baek Choi (Jeonbuk Hyundai), Hyun-soo Jang* (Guangzhou), Seung-hyun Jung (Ulsan Hyundai), Seul-chan Lee (Jeonnam Dragons), Dong-jin Park (Gwangju Sangmu), Sang-min Sim (FC Seoul)

Mijlocași: Min-tae Kim (Vegalta Sendai), Chang-hoon Kwon (Suwon Bluewings), Chan-dong Lee (Gwangju Sangmu), Chang-min Lee (Jeju United), Chang-jin Moon (Pohang Steelers), Yong-woo Park (FC Seoul), Seung-woo Ryu (Bayer Leverkusen)

Atacanți: Hee-chan Hwang (Salzburg), Heung-min Son* (Tottenham), Hyun-jun Suk* (Porto)

Meciuri:
04.08.2016, ora 23:00 MEXIC – GERMANIA
05.08.2016, ora 02:00 FIJI – COREEA DE SUD
07.08.2016, ora 19:00 FIJI – MEXIC
07.08.2016, ora 22:00 GERMANIA – COREEA DE SUD
10.08.2016, ora 22:00 GERMANIA – FIJI
10.08.2016, ora 22:00 COREEA DE SUD – MEXIC

GRUPA D

ALGERIA

Portari: Abdelkadir Salhi (CR Belouizdad), Farid Chaâl (MC Alger)

Fundași: Miloud Rebiaï (ES Sétif), Ayoub Abdellaoui (USM Alger), Ryad Keniche (ES Sétif), Houari Ferhani (JS Kabylie), Abdelraouf Benguit (USM Alger), Abdelghani Demmou (MC Alger)

Mijlocași: Zakaria Draoui (CR Belouizdad), Haris Belkebla (Tours FC, France), Mohamed Benkhemassa (USM Alger), Rachid Aït Atmane (Sporting Gijon, Spain), Sofiane Bendebka (NA Hussein Dey)

Atacanți: Zakaria Haddouche (ES Sétif), Mohamed Benkablia (JS Kabylie), Abderrahmane Meziane Bentahar (USM Alger), Baghdad Bounedjah (Al Sadd, Qatar), Oussama Darfalou (USM Alger)

PORTUGALIA

Portari: Bruno Varela (Real Vallodolid), Joel Pereira (Manchester United)

Fundași: Edgar Ie (Villarreal), Paulo Henrique (Pacos Ferreira), Pite (Pacos Ferreira), Ricardo Esgaio (Sporting), Tiago Ilori (Liverpool), Tobias Figueiredo (Sporting)

Mijlocași: Andre* (Sporting), Bruno Fernandes (Udinese), Chico Ramos (Porto), Sergio Oliveira* (Porto), Tiago Silva (Feirense), Tomas (Porto)

Atacanți: Mane (Sporting), Paciencia (Academica De Coimbra), Salvador* (Nacional Madeira), Sturgeon (Belenenses)
ARGENTINA

Portari: Geronimo Rulli* (Real Sociedad), Axel Werner (Atletico Rafaela)

Fundași: Victor Cuesta (Independiente), Lautaro Giannetti (Velez Sarsfield), Jose Luis Gomez (Lanus), Lisandro Magallan (Boca Juniors), Alexis Soto (Banfield), Leandro Vega (River Plate)

Mijlocași: Joaquin Arzura (River Plate), Santiago Ascacibar (Estudiantes La Plata), Cristian Pavon (Boca Juniors), Giovanni Lo Celso (Rosario Central), Mauricio Martinez (Rosario Central), Lucas Romero (Cruzeiro)

Atacanți: Jonathan Calleri (Sao Paulo), Angel Correa (Atletico Madrid), Cristian Espinoza (Huracan), Giovanni Simeone (Banfield)

HONDURAS

Portari: Harold Fonseca (Juticalpa), Luis Lopez (Real Espana)

Fundași: Kevin Alvarez (Olimpia), Brayan Garcia (Vida), Johnny Palacios* (Olimpia), Jonathan Paz (CD Real Sociedad), Marcelo Pereira (Motagua), Elder Torres (Real Salt Lake), Allans Vargas (Real Espana)

Mijlocași: Bryan Acosta (Real Espana), Allan Banegas (Marathon), Jhow Benavidez (Real Espana), Brayan Ramirez (Juticalpa), Oscar Salas (Olimpia)

Atacanți: Alberth Elis (Olimpia), Kevin Lopez (Motagua), Antony Lozano (Tenerife), Romell Quioto* (Olimpia)

Meciuri:
04.08.2016, ora 21:00 HONDURAS – ALGERIA
05.08.2016, ora 00:00 PORTUGALIA – ARGENTINA
07.08.2016, ora 21:00 HONDURAS – PORTUGALIA
08.08.2016, ora 00:00 ARGENTINA – ALGERIA
10.08.2016, ora 19:00 ALGERIA – PORTUGALIA
10.08.2016, ora 19:00 ARGENTINA – HONDURAS

credit foto: rio2016.com

------------------------------
Dacă ţi-a plăcut articolul și vrei să susții SPORTescu, iți dăm cateva idei:
- folosim unelte de marketing afiliat. Cumpărând prin link-urile afiliate, site-ul nostru primește un comision din partea magazinelor pe care le promovăm. Nu te costă nimic în plus și ai șansa să ne susții;
- intră în Comunitatea SPORTescu de aici;
- dă Share și transmite-l prietenilor tăi, poate și ei vor să-l citească.
Mulțumim.
----------
Acest articol este proprietatea SPORTescu.ro, fiind protejat de legea drepturilor de autor. Preluarea conținutului se poate face doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ.

LĂSAȚI UN MESAJ

Loading Facebook Comments ...