Skrtel, acuzat de un fost arbitru că și-a forțat eliminarea în meciul cu Anglia

Skrtel, fundașul Slovaciei și al lui Fenerbahce, e acuzat de fostul arbitru englez Graham Poll că ar fi căutat în mod intenționat eliminarea din minutul 57 al partidei cu Anglia, de ieri, din preliminariile CM.

Credit foto: squawka.com

Slovacia a întâlnit aseară Anglia în preliminariile Campiontului Mondial din 2018, meci încheiat cu victoria englezilor, cu 1-0, prin golul lui Adam Lallana din minutul 90+5 al prelungirilor ultimei reprize!

Martin Skrtel, vedeta echipei slovace, a fost eliminat în minutul 57, după ce a primit al doilea cartonaș galben. Prestația lui Skrtel a fost dezamăgitoare pentru publicul slovac, iar fostul arbitrul englez Graham Poll a sugerat că fostul jucător al lui Liverpool și-ar fi obținut eliminarea în mod intenționat.

Conform Squawka.com, Graham Poll ar fi declarat că, după ce a luat primul galben în minutul 25, Skrtel a mai făcut două faulturi imprudente ce trebuiau să-i aducă eliminarea. Fostul arbitru englez consideră că doar indulgența arbitrului Milorad Mazic a făcut ca slovacul să reziste pe teren până în repriza a doua, iar faultul comis asupra lui Harry Kane, în minutul 57, ar fi meritat un cartonaș roșu, nu galben.

Martin Skrtel a fost transferat în 2008 la Liverpool, echipă la care a evoluat timp de 8 ani jumate. El a fost transferat în luna iulie a acestui an la Fenerbahce, pe suma de 5,5 milioane de lire sterline. Skrtel este recunoscut pentru stilul său agresiv și, de multe ori, imprudent.