Dennis Man i-a adus un punct Parmei cu primul său gol în Seria A

Dennis Man a contribuit decisiv în remiza obținută de Parma, în deplasarea de la Benevento, scor 2-2, după ce a marcat în minutul 88. Celălalt internațional român, Valentin Mihăilă, a intrat abia în minutul 77.

dennis man
Captură: digisport.ro

Dennis Man a marcat primul său gol în Seria A, cu un șut frumos de la marginea careului, iar reușita a fost una importantă pentru echipa sa, fiind golul egalizator. Tot fostul jucător al FCSB-ului putea marca pentru 3-2, însă lovitura lui de cap a trecut pe lângă poartă.

Man a fost integralist, în timp ce Valentin Mihăila, celălalt tânăr jucător român de la Parma, a intrat în minutul 77 în locul lui Gervinho, fără însă a se evidenția.

Pentru Man a fost al treilea meci consecutiv în care a evoluat pe întreagă durată a partidei, românul fiind integralist și în partidele cu Roma și Genoa.

Parma se află pe 19, după 29 de meciuri jucate, cu numai 20 de puncte, la 3 lungimi distanță de primul loc ce asigură menținerea în Seria A, ocupat acum d eTorino, care are însă două meciuri mai puțin disputate.